67 Eatonbrock PES 2009
| Name | Eatonbrock |
|---|---|
| ID | 103289 |
| Real ID | 37753 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
38
Defence
80
Body Balance
78
Stamina
75
Top Speed
74
Acceleration
76
Response
74
Agility
74
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
75
Shot Power
73
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
72
Swerve
72
Header
78
Jump
74
Technique
80
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Eatonbrock |
|---|---|
| ID | 103289 |
| Real ID | 37753 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
