69 Eglino PES 2008
| Name | Eglino |
|---|---|
| ID | 98479 |
| Real ID | 32943 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
48
Attack
69
Defence
82
Body Balance
75
Stamina
77
Top Speed
72
Acceleration
70
Response
68
Agility
63
Dribble Accuracy
62
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
72
Shot Power
55
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
52
Swerve
76
Header
75
Jump
63
Technique
60
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Eglino |
|---|---|
| ID | 98479 |
| Real ID | 32943 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
