75 Ekramy PES 2008
| Name | Ekramy |
|---|---|
| Full Name | Sherif Ekramy |
| ID | 32299 |
| Nationality | Egypt |
| Club | Feyenoord |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 91kg |
| Shirt Number | 32 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
82
Body Balance
64
Stamina
58
Top Speed
66
Acceleration
84
Response
64
Agility
49
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
54
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
52
Long Pass Accuracy
61
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
81
Shot Power
42
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
42
Swerve
41
Header
76
Jump
48
Technique
60
Aggression
67
Mentality
78
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Ekramy |
|---|---|
| Full Name | Sherif Ekramy |
| ID | 32299 |
| Nationality | Egypt |
| Club | Feyenoord |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 91kg |
| Shirt Number | 32 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
