72 El Kaddouri PES 2010
| Name | El Kaddouri |
|---|---|
| ID | 3981 |
| Nationality | Morocco |
| Club | FC Dynamo Kyiv |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 177cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
60
Defence
72
Body Balance
81
Stamina
80
Top Speed
79
Acceleration
69
Response
77
Agility
77
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
79
Shot Power
72
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
69
Swerve
64
Header
80
Jump
78
Technique
69
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | El Kaddouri |
|---|---|
| ID | 3981 |
| Nationality | Morocco |
| Club | FC Dynamo Kyiv |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 177cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 30 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
