77 El Kaoutari PES 2010
| Name | El Kaoutari |
|---|---|
| Full Name | Abdelhamid El Kaoutari |
| ID | 39276 |
| Nationality | France |
| Club | Montpellier Hérault SC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
67
Defence
81
Body Balance
82
Stamina
82
Top Speed
75
Acceleration
69
Response
72
Agility
77
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
82
Shot Power
55
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
62
Swerve
69
Header
74
Jump
73
Technique
70
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | El Kaoutari |
|---|---|
| Full Name | Abdelhamid El Kaoutari |
| ID | 39276 |
| Nationality | France |
| Club | Montpellier Hérault SC |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
