65 El Shaarawi PES 2009
| Name | El Shaarawi |
|---|---|
| Full Name | Stephan El Shaarawy |
| ID | 38858 |
| Nationality | Italy |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 15 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 31 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
32
Defence
76
Body Balance
72
Stamina
81
Top Speed
82
Acceleration
72
Response
77
Agility
78
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
73
Shot Power
67
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
72
Swerve
69
Header
73
Jump
78
Technique
75
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | El Shaarawi |
|---|---|
| Full Name | Stephan El Shaarawy |
| ID | 38858 |
| Nationality | Italy |
| Club | Genoa CFC |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 15 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 31 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
