74 El Sorku (J. Sosa) PES 2009
| Name | El Sorku |
|---|---|
| Real Name | J. Sosa |
| Full Name | José Sosa |
| ID | 101416 |
| Real ID | 35880 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Bulgaria |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 141 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
40
Defence
74
Body Balance
77
Stamina
81
Top Speed
82
Acceleration
73
Response
80
Agility
82
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
82
Shot Power
70
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
82
Swerve
65
Header
70
Jump
81
Technique
77
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | El Sorku |
|---|---|
| Real Name | J. Sosa |
| Full Name | José Sosa |
| ID | 101416 |
| Real ID | 35880 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Bulgaria |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 141 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
