61 Elanga PES 2010
| Name | Elanga |
|---|---|
| ID | 1501 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
62
Defence
75
Body Balance
81
Stamina
78
Top Speed
76
Acceleration
68
Response
72
Agility
67
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
74
Shot Power
60
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
62
Swerve
66
Header
77
Jump
69
Technique
64
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Elanga |
|---|---|
| ID | 1501 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players