75 Elem Kultan PES 2008
| Name | Elem Kultan |
|---|---|
| ID | 67920 |
| Real ID | 2384 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
76
Defence
81
Body Balance
77
Stamina
83
Top Speed
76
Acceleration
75
Response
71
Agility
77
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
89
Shot Power
72
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
62
Swerve
76
Header
78
Jump
75
Technique
77
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Elem Kultan |
|---|---|
| ID | 67920 |
| Real ID | 2384 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
