70 Elrich PES 2008
| Name | Elrich |
|---|---|
| ID | 9492 |
| Nationality | Australia |
| Club | Fulham |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 43 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
49
Defence
72
Body Balance
83
Stamina
80
Top Speed
80
Acceleration
68
Response
80
Agility
80
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
76
Shot Power
64
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
64
Swerve
63
Header
75
Jump
76
Technique
73
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Elrich |
|---|---|
| ID | 9492 |
| Nationality | Australia |
| Club | Fulham |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 43 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
