64 Elsaynas PES 2010
| Name | Elsaynas |
|---|---|
| ID | 53511 |
| Nationality | Portugal |
| Club | C.D. Raltonvegua |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
63
Defence
70
Body Balance
80
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
73
Response
72
Agility
72
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
70
Shot Power
59
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
68
Header
73
Jump
72
Technique
68
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Elsaynas |
|---|---|
| ID | 53511 |
| Nationality | Portugal |
| Club | C.D. Raltonvegua |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
