73 Emeitz PES 2010
| Name | Emeitz |
|---|---|
| Full Name | Patrick Ebert |
| ID | 105884 |
| Real ID | 40348 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
51
Defence
74
Body Balance
77
Stamina
77
Top Speed
77
Acceleration
69
Response
77
Agility
77
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
80
Shot Power
64
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
78
Swerve
63
Header
72
Jump
77
Technique
77
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Emeitz |
|---|---|
| Full Name | Patrick Ebert |
| ID | 105884 |
| Real ID | 40348 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 25 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
