86 Enbuler (Élber) PES 2010
| Name | Enbuler |
|---|---|
| Real Name | Élber |
| ID | 67768 |
| Real ID | 2232 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
92
Attack
33
Defence
82
Body Balance
74
Stamina
80
Top Speed
85
Acceleration
93
Response
79
Agility
83
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
90
Shot Accuracy
84
Shot Power
93
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
56
Swerve
86
Header
78
Jump
86
Technique
93
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
- Positioning
- Scoring
- DF Positioning
| Name | Enbuler |
|---|---|
| Real Name | Élber |
| ID | 67768 |
| Real ID | 2232 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 79kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players