75 Enrique Sola PES 2009
| Name | Enrique Sola |
|---|---|
| Full Name | Enrique Sola |
| ID | 37379 |
| Nationality | Spain |
| Club | Pamp Rojo |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
39
Defence
81
Body Balance
74
Stamina
81
Top Speed
76
Acceleration
77
Response
75
Agility
79
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
76
Shot Power
76
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
56
Swerve
82
Header
84
Jump
76
Technique
75
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Tactical Dribbling
- Post Player
- Side
| Name | Enrique Sola |
|---|---|
| Full Name | Enrique Sola |
| ID | 37379 |
| Nationality | Spain |
| Club | Pamp Rojo |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
