72 Epalle PES 2009
| Name | Epalle |
|---|---|
| ID | 3852 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | WF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
46
Defence
69
Body Balance
79
Stamina
78
Top Speed
86
Acceleration
69
Response
86
Agility
80
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
73
Shot Power
72
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
76
Swerve
66
Header
82
Jump
77
Technique
80
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Outside of the Boot
| Name | Epalle |
|---|---|
| ID | 3852 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | WF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
