65 Erdotan PES 2010
| Name | Erdotan |
|---|---|
| ID | 54158 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Mfk Trnolevoce |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
32
Defence
80
Body Balance
74
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
67
Response
72
Agility
70
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
62
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
56
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
71
Shot Power
68
Shot Technique
49
Free Kick Accuracy
50
Swerve
75
Header
80
Jump
69
Technique
72
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
2
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S06 Outside Curve
| Name | Erdotan |
|---|---|
| ID | 54158 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Mfk Trnolevoce |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
