63 Erhan S. PES 2010
| Name | Erhan S. |
|---|---|
| ID | 40413 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
44
Defence
70
Body Balance
82
Stamina
76
Top Speed
82
Acceleration
80
Response
84
Agility
78
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
72
Shot Power
73
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
67
Swerve
72
Header
73
Jump
78
Technique
76
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
- S01 Reaction
| Name | Erhan S. |
|---|---|
| ID | 40413 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players