80 Eroi PES 2008
| Name | Eroi |
|---|---|
| ID | 68332 |
| Real ID | 2796 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
82
Defence
78
Body Balance
68
Stamina
78
Top Speed
70
Acceleration
88
Response
72
Agility
53
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
60
Short Pass Speed
53
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
70
Shot Power
44
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
50
Swerve
45
Header
75
Jump
45
Technique
60
Aggression
72
Mentality
83
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Eroi |
|---|---|
| ID | 68332 |
| Real ID | 2796 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 79kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
