63 Esajas PES 2008
| Name | Esajas |
|---|---|
| ID | 32309 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 171cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
48
Defence
63
Body Balance
81
Stamina
77
Top Speed
76
Acceleration
78
Response
80
Agility
73
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
74
Shot Power
70
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
57
Swerve
65
Header
76
Jump
75
Technique
70
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Esajas |
|---|---|
| ID | 32309 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vitesse |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 171cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
