67 Espinosa PES 2009
| Name | Espinosa |
|---|---|
| ID | 50850 |
| Nationality | Spain |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 63kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
81
Attack
28
Defence
66
Body Balance
63
Stamina
87
Top Speed
86
Acceleration
70
Response
90
Agility
71
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
82
Shot Power
54
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
72
Swerve
72
Header
76
Jump
77
Technique
90
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Passing
| Name | Espinosa |
|---|---|
| ID | 50850 |
| Nationality | Spain |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 63kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players