73 Estoyanoff PES 2008
| Name | Estoyanoff |
|---|---|
| Full Name | Fabián Estoyanoff |
| ID | 5141 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Real Valladolid |
| National Team | Uruguay |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
35
Defence
69
Body Balance
81
Stamina
76
Top Speed
84
Acceleration
75
Response
86
Agility
84
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
79
Shot Power
78
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
68
Swerve
71
Header
78
Jump
76
Technique
80
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Estoyanoff |
|---|---|
| Full Name | Fabián Estoyanoff |
| ID | 5141 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Real Valladolid |
| National Team | Uruguay |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

