79 Ettien PES 2008
| Name | Ettien |
|---|---|
| ID | 8287 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
40
Defence
88
Body Balance
90
Stamina
84
Top Speed
86
Acceleration
71
Response
85
Agility
82
Dribble Accuracy
84
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
79
Shot Power
76
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
57
Swerve
60
Header
82
Jump
75
Technique
76
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
59
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Ettien |
|---|---|
| ID | 8287 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
