70 Evezoer (N. El Zhar) PES 2010
| Name | Evezoer |
|---|---|
| Real Name | N. El Zhar |
| Full Name | Nabil El Zhar |
| ID | 100716 |
| Real ID | 35180 |
| Nationality | Morocco |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 165cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
38
Defence
66
Body Balance
76
Stamina
79
Top Speed
84
Acceleration
69
Response
88
Agility
83
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
74
Shot Power
68
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
63
Swerve
70
Header
70
Jump
83
Technique
76
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Dribbling
| Name | Evezoer |
|---|---|
| Real Name | N. El Zhar |
| Full Name | Nabil El Zhar |
| ID | 100716 |
| Real ID | 35180 |
| Nationality | Morocco |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 165cm |
| Weight | 74kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players