55 Eyro PES 2008
| Name | Eyro |
|---|---|
| ID | 99991 |
| Real ID | 34455 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
66
Defence
81
Body Balance
72
Stamina
78
Top Speed
70
Acceleration
70
Response
66
Agility
65
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
82
Shot Power
60
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
63
Swerve
76
Header
73
Jump
66
Technique
60
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Eyro |
|---|---|
| ID | 99991 |
| Real ID | 34455 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
