74 Ezquerro PES 2008
| Name | Ezquerro |
|---|---|
| ID | 7424 |
| Nationality | Spain |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
79
Attack
50
Defence
76
Body Balance
81
Stamina
82
Top Speed
82
Acceleration
83
Response
77
Agility
81
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
78
Shot Power
83
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
67
Swerve
76
Header
77
Jump
80
Technique
83
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Side
| Name | Ezquerro |
|---|---|
| ID | 7424 |
| Nationality | Spain |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 18 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
