78 F. Aurelio PES 2010
| Name | F. Aurelio |
|---|---|
| Full Name | Fábio Aurélio |
| ID | 3548 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
61
Defence
74
Body Balance
80
Stamina
80
Top Speed
87
Acceleration
73
Response
76
Agility
83
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
82
Shot Power
66
Shot Technique
84
Free Kick Accuracy
86
Swerve
66
Header
71
Jump
80
Technique
75
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | F. Aurelio |
|---|---|
| Full Name | Fábio Aurélio |
| ID | 3548 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 12 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
