64 F. Flores PES 2010
| Name | F. Flores |
|---|---|
| ID | 39807 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Venezuela |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
63
Defence
72
Body Balance
75
Stamina
74
Top Speed
74
Acceleration
72
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
74
Shot Power
63
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
66
Header
75
Jump
78
Technique
63
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | F. Flores |
|---|---|
| ID | 39807 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Venezuela |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 78kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
