69 F. Orellana PES 2009
| Name | F. Orellana |
|---|---|
| Full Name | Fabián Orellana |
| ID | 38906 |
| Nationality | Chile |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
38
Defence
62
Body Balance
77
Stamina
75
Top Speed
81
Acceleration
74
Response
84
Agility
84
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
70
Shot Power
70
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
68
Swerve
61
Header
76
Jump
84
Technique
79
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
| Name | F. Orellana |
|---|---|
| Full Name | Fabián Orellana |
| ID | 38906 |
| Nationality | Chile |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
