76 Fabiano PES 2008
| Name | Fabiano |
|---|---|
| ID | 6699 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Genoa |
| National Team | None |
| Position | WB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
58
Defence
74
Body Balance
81
Stamina
85
Top Speed
80
Acceleration
70
Response
78
Agility
79
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
81
Shot Power
65
Shot Technique
69
Free Kick Accuracy
70
Swerve
65
Header
75
Jump
78
Technique
74
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Fabiano |
|---|---|
| ID | 6699 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Genoa |
| National Team | None |
| Position | WB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 175cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 29 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
