71 Fabio PES 2009
| Name | Fabio |
|---|---|
| Full Name | Fábio Pereira da Silva |
| ID | 38589 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Manchester United |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
55
Defence
74
Body Balance
78
Stamina
79
Top Speed
82
Acceleration
73
Response
77
Agility
76
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
76
Shot Power
70
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
71
Swerve
75
Header
75
Jump
75
Technique
75
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Fabio |
|---|---|
| Full Name | Fábio Pereira da Silva |
| ID | 38589 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Manchester United |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
