71 Fabri PES 2009
| Name | Fabri |
|---|---|
| Full Name | Fabricio Agosto |
| ID | 38810 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
74
Defence
77
Body Balance
57
Stamina
65
Top Speed
64
Acceleration
79
Response
67
Agility
49
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
54
Long Pass Accuracy
53
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
70
Shot Power
41
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
44
Swerve
43
Header
80
Jump
43
Technique
65
Aggression
68
Mentality
74
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Fabri |
|---|---|
| Full Name | Fabricio Agosto |
| ID | 38810 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 30 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
