65 Fagkhar PES 2009
| Name | Fagkhar |
|---|---|
| ID | 95990 |
| Real ID | 30454 |
| Nationality | UAE |
| Club | Free Agent |
| National Team | UAE |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
60
Defence
69
Body Balance
78
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
72
Response
73
Agility
68
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
71
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
66
Header
74
Jump
71
Technique
62
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Fagkhar |
|---|---|
| ID | 95990 |
| Real ID | 30454 |
| Nationality | UAE |
| Club | Free Agent |
| National Team | UAE |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
