68 Fagner PES 2008
| Name | Fagner |
|---|---|
| ID | 36945 |
| Nationality | Brazil |
| Club | PSV |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
52
Defence
65
Body Balance
80
Stamina
81
Top Speed
82
Acceleration
62
Response
80
Agility
76
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
69
Shot Power
61
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
60
Swerve
55
Header
78
Jump
75
Technique
75
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
58
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Fagner |
|---|---|
| ID | 36945 |
| Nationality | Brazil |
| Club | PSV |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
