78 Famlan (J. Farfán) PES 2009
| Name | Famlan |
|---|---|
| Real Name | J. Farfán |
| Full Name | Jefferson Farfán |
| ID | 70642 |
| Real ID | 5106 |
| Nationality | Peru |
| Club | England |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 142 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
81
Attack
44
Defence
83
Body Balance
81
Stamina
82
Top Speed
84
Acceleration
82
Response
83
Agility
84
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
83
Shot Power
83
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
83
Swerve
67
Header
76
Jump
83
Technique
85
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Tactical Dribbling
- Reaction
- Scoring
- Shooting from Distance
- Side
| Name | Famlan |
|---|---|
| Real Name | J. Farfán |
| Full Name | Jefferson Farfán |
| ID | 70642 |
| Real ID | 5106 |
| Nationality | Peru |
| Club | England |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 142 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
