78 Farmendorst PES 2008
| Name | Farmendorst |
|---|---|
| ID | 72069 |
| Real ID | 6533 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
81
Defence
86
Body Balance
72
Stamina
73
Top Speed
73
Acceleration
76
Response
74
Agility
68
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
83
Shot Power
65
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
56
Swerve
80
Header
81
Jump
71
Technique
68
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
81
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Sliding Tackle
| Name | Farmendorst |
|---|---|
| ID | 72069 |
| Real ID | 6533 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 30 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
