64 Farouqui (F. Ayité) PES 2010
| Name | Farouqui |
|---|---|
| Real Name | F. Ayité |
| Full Name | Floyd Ayité |
| ID | 105462 |
| Real ID | 39926 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 68kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
49
Defence
76
Body Balance
80
Stamina
82
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
78
Shot Power
65
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
62
Swerve
68
Header
80
Jump
68
Technique
78
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Farouqui |
|---|---|
| Real Name | F. Ayité |
| Full Name | Floyd Ayité |
| ID | 105462 |
| Real ID | 39926 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 68kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
