65 Faurrer PES 2010
| Name | Faurrer |
|---|---|
| ID | 53670 |
| Nationality | Belgium |
| Club | KVC Meirkugaurt |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
66
Defence
79
Body Balance
83
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
76
Response
73
Agility
71
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
78
Shot Power
63
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
58
Swerve
70
Header
75
Jump
70
Technique
60
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Faurrer |
|---|---|
| ID | 53670 |
| Nationality | Belgium |
| Club | KVC Meirkugaurt |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
