59 Fedetskyy PES 2009
| Name | Fedetskyy |
|---|---|
| ID | 31060 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 44 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
49
Attack
69
Defence
75
Body Balance
76
Stamina
70
Top Speed
68
Acceleration
73
Response
66
Agility
62
Dribble Accuracy
60
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
76
Shot Power
56
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
50
Swerve
73
Header
74
Jump
65
Technique
52
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Fedetskyy |
|---|---|
| ID | 31060 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 44 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
