72 Fedorov PES 2009
| Name | Fedorov |
|---|---|
| ID | 1368 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ukraine |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
77
Defence
82
Body Balance
78
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
75
Response
73
Agility
69
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
79
Shot Power
65
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
53
Swerve
81
Header
80
Jump
69
Technique
63
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Fedorov |
|---|---|
| ID | 1368 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Free Agent |
| National Team | Ukraine |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 77kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
