71 Feigkaya PES 2010
| Name | Feigkaya |
|---|---|
| ID | 54156 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Mfk Trnolevoce |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
45
Defence
85
Body Balance
73
Stamina
80
Top Speed
69
Acceleration
67
Response
66
Agility
82
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
83
Shot Power
74
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
70
Swerve
71
Header
77
Jump
77
Technique
75
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
1
Condition
Skills
- S02 Passer
- Shooting from Distance
| Name | Feigkaya |
|---|---|
| ID | 54156 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Mfk Trnolevoce |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
