69 Fellinga PES 2009
| Name | Fellinga |
|---|---|
| ID | 33609 |
| Nationality | Haiti |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 40 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
62
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
77
Top Speed
77
Acceleration
72
Response
77
Agility
76
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
69
Shot Power
63
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
61
Swerve
68
Header
75
Jump
75
Technique
69
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Fellinga |
|---|---|
| ID | 33609 |
| Nationality | Haiti |
| Club | SC Heerenveen |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 40 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
