73 Ferei PES 2010
| Name | Ferei |
|---|---|
| ID | 105447 |
| Real ID | 39911 |
| Nationality | Mali |
| Club | Free Agent |
| National Team | Mali |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
65
Defence
75
Body Balance
77
Stamina
75
Top Speed
72
Acceleration
68
Response
75
Agility
80
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
70
Shot Power
65
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
68
Swerve
68
Header
75
Jump
77
Technique
67
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition
Skills
- Centre
| Name | Ferei |
|---|---|
| ID | 105447 |
| Real ID | 39911 |
| Nationality | Mali |
| Club | Free Agent |
| National Team | Mali |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
