88 Ferem (Fillol) PES 2008
| Name | Ferem |
|---|---|
| Real Name | Fillol |
| ID | 68001 |
| Real ID | 2465 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Argentina |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
95
Defence
78
Body Balance
73
Stamina
65
Top Speed
73
Acceleration
96
Response
73
Agility
55
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
57
Short Pass Accuracy
56
Short Pass Speed
60
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
44
Shot Accuracy
80
Shot Power
40
Shot Technique
47
Free Kick Accuracy
48
Swerve
45
Header
82
Jump
57
Technique
72
Aggression
82
Mentality
94
GK Skills
73
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Ferem |
|---|---|
| Real Name | Fillol |
| ID | 68001 |
| Real ID | 2465 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Argentina |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
