67 Fetfatzidis PES 2010
| Name | Fetfatzidis |
|---|---|
| Full Name | Giannis Fetfatzidis |
| ID | 40844 |
| Nationality | Greece |
| Club | Olympiacos |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 165cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
40
Defence
65
Body Balance
75
Stamina
76
Top Speed
84
Acceleration
73
Response
87
Agility
84
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
68
Shot Power
68
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
74
Swerve
57
Header
65
Jump
84
Technique
74
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition
Skills
- S02 Passer
| Name | Fetfatzidis |
|---|---|
| Full Name | Giannis Fetfatzidis |
| ID | 40844 |
| Nationality | Greece |
| Club | Olympiacos |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 165cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
