61 Fettouhi PES 2009
| Name | Fettouhi |
|---|---|
| ID | 38541 |
| Nationality | Morocco |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 32 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
52
Defence
72
Body Balance
77
Stamina
72
Top Speed
76
Acceleration
77
Response
74
Agility
77
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
74
Shot Power
59
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
57
Swerve
65
Header
70
Jump
70
Technique
75
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Fettouhi |
|---|---|
| ID | 38541 |
| Nationality | Morocco |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 32 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
