71 Feuchine PES 2008
| Name | Feuchine |
|---|---|
| ID | 9482 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 67kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
60
Defence
70
Body Balance
83
Stamina
81
Top Speed
80
Acceleration
67
Response
78
Agility
77
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
76
Shot Power
66
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
65
Swerve
67
Header
75
Jump
80
Technique
70
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Feuchine |
|---|---|
| ID | 9482 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 67kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
