63 Feyton PES 2008
| Name | Feyton |
|---|---|
| ID | 99993 |
| Real ID | 34457 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
55
Defence
80
Body Balance
80
Stamina
76
Top Speed
74
Acceleration
68
Response
73
Agility
71
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
76
Shot Power
76
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
55
Swerve
71
Header
80
Jump
69
Technique
73
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
55
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Feyton |
|---|---|
| ID | 99993 |
| Real ID | 34457 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
