69 Figueroa PES 2008
| Name | Figueroa |
|---|---|
| Full Name | Luis Pedro Figueroa |
| ID | 35435 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
53
Defence
72
Body Balance
77
Stamina
82
Top Speed
76
Acceleration
73
Response
73
Agility
75
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
76
Shot Power
62
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
75
Swerve
66
Header
75
Jump
75
Technique
73
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Figueroa |
|---|---|
| Full Name | Luis Pedro Figueroa |
| ID | 35435 |
| Nationality | Chile |
| Club | Free Agent |
| National Team | Chile |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
