76 Filmondin PES 2008
| Name | Filmondin |
|---|---|
| ID | 68316 |
| Real ID | 2780 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 77kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
77
Defence
72
Body Balance
75
Stamina
88
Top Speed
77
Acceleration
74
Response
81
Agility
83
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
88
Shot Power
77
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
68
Swerve
70
Header
74
Jump
83
Technique
68
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Covering
| Name | Filmondin |
|---|---|
| ID | 68316 |
| Real ID | 2780 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 77kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
