74 Fiorillo PES 2009
| Name | Fiorillo |
|---|---|
| ID | 37156 |
| Nationality | Italy |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 90 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
81
Body Balance
57
Stamina
65
Top Speed
66
Acceleration
83
Response
68
Agility
49
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
51
Short Pass Speed
56
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
76
Shot Power
40
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
42
Swerve
47
Header
77
Jump
52
Technique
53
Aggression
67
Mentality
76
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Fiorillo |
|---|---|
| ID | 37156 |
| Nationality | Italy |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 90 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
